Pro-Plan Haberler

TİTREŞİM ÖLÇÜM VE ANALİZİ - BALANS - ŞAFT HİZALAMA EĞİTİM SEMİNERİ

35 yıldır Akustik ve Titreşim konularında faaliyet gösteren firmamız belirli aralıklarla, titreşim ölçüm ve analizi ve şaft hizalama konulu eğitim seminerleri düzenlemektedir. Bu yıl 14'üncüsünü düzenlediğimiz üç günlük bu eğitim seminerinin amacı, sanayi tesislerinde Bakım ve Ölçü ve Kontrolden sorumlu personeli Titreşim Ölçüm ve Analizi, Balans Alma ve Şaft Hizalama konularında bilgilendirmek ve bu alanlardaki en yeni teknoloji ve uygulamaları tanıtmaktır.

Kurs programının ilk 2 günü, titreşimlerin ölçülerek takip edilmesi ve analizi yolu ile arızaların çok önceden belirlenmesi konularını kapsamaktadır. Titreşim (vibrasyon) teorisi anlatılacak, ölçüm işlerinde kullanılan ekipman hakkında bilgi verilecek, ölçümlerin analiziyle arızaların belirlenmesi üzerinde durulacaktır. Eğitim seminerinin son günü ise, makinalarda en sık karşılaşılan sorunlar olan dengesizlik (balansızlık) ve şaft hizalamaya ayrılmıştır. Katılımcılar deney tezgahları üzerinde dengeleme ve hizalama uygulamaları yapma imkanı bulacaklardır.

Tarih ve Yer:

29-30 Kasım 1 Aralık 2022 (3 gün)

Hilton İstanbul Kozyatağı Otel

Sahrayıcedit Mah. Batman Sk. No:4 34734 Kadıköy/İstanbul

Kimler Katılmalı:

Sanayi tesislerindeki Makina Bakım Mühendisleri, Ölçü ve Kontrol Mühendisleri, Makina Bakım Teknisyenleri

Katılımcı Sayısı:

Katılımcı sayısı uygulamaların etkili ve yararlı olması için 15 kişi ile sınırlandırılmıştır.

Eğitmenler:

Emre Orhon - Makina Yüksek Mühendisi (ISO-18436 Vibration Analyst - Category 3)

İTÜ Makina Fakültesinden mezun olmuş, aynı üniversitede “Makina Dinamiği - Titreşim ve Akustik” yüksek lisans programını tamamlamıştır. 2000 yılından bu yana Pro-Plan firmasında titreşim ve akustik konularında çalışmakta olup, bu süre zarfında birçok sanayi tesisinde titreşim izleme sistemi kurulumları ve titreşim ölçüm-analiz eğitimleri gerçekleştirmiştir.

F. Kerem Ak - Makina Yüksek Mühendisi (ISO-18436 Vibration Analyst - Category 2)

Sakarya Üniversitesi Makina Fakültesinden mezundur. Pro-Plan firmasında titreşim izleme sistemi kurulumları ve titreşim ölçüm analiz konularında faaliyet göstermektedir.

Tüm ayrıntıları içeren SEMİNER BROŞÜRÜNÜ buradan indirebilirsiniz.