Fialho Teixeria Evi

Fialho Teixeria Evi

Proje, Tadilat ve Dekorasyon İşleri / 2004

4.Levent Emlak Bankası Evleri’nde yer alan, toplamında 90 m² kullanım alanına sahip olan dairenin küçük olması sebebiyle, açık renkler, hafif malzemeler ve yuvarlak biçimler kullanarak mekanın daha ferah bir etki yaratması amaçlanmıştır. Dairenin girişinde başlayan eğrisel yüzey, bütün ortak kullanım alanlarını birbirine bağlamaktadır. Salonda köşeli kenarların yokluğu ve bu eğrisel yüzeyin tümünün parlak boya ile boyanması, mekanda geniş bir algı yaratmıştır. Tavanın ve duvarların sürekliliği zeminde de bu sefer ahşabın getirdiği rahatlıkla desteklenerek yine açık renklerle tamamlanmıştır.
Özgümüş Evi

Özgümüş Evi

Proje ve İnşaat Uygulaması / 2003

400 m² toplam alanı olan bu konut son yıllarda bahçeli yerleşimi ile İstanbul’un oldukça revaçta olduğu semti Levent’tedir. Evin mutfak bölümünde yer alan kış bahçesi, şeffaf görünüşü ile yüzme havuzunun bulunduğu arka bahçenin, yapraklarını dökmeyen ağaçların ağırlıklı olarak bulunduğu yeşil dokusu ile bütünleşmektedir. Giriş kapısı ve bahçe korkulukları artnouvo‘den stilize edilerek ferforje demirlerle tasarlanmış, bahçe duvarlarında ve binanın cephesindeki sövelerde ise“limestone” kullanılmıştır.
Tanju & Özbek Evi

Tanju & Özbek Evi

Proje ve İnşaat Uygulaması / 2002

Etiler, Akatlar’da bahçe ve çatı dubleksi olarak iki aile için tasarlanan ve inşa edilen evde, iki aileye ait bölümler aynı bina içinde, kullanıcıların farklı istek yaşam tarzı ve tercih ettikleri stillerine uygun olarak ayrı ayrı olarak dizayn edilmiştir. Bu nedenle katlarda farklı iki yerleşim planı uygulanmıştır. Villanın cephe kaplamasında kullanılan tuğla dokusu ile uyumlu ferforje demirler, kat silmesi , doğrama parapet ve denizlikte kullanılan söveler, bina köşe taşları özel olarak tasarlanmış ve yerinde dökme mozaikten imal edilmiştir. Bahçe peyzajında oluşturulan şev ile üst ve alt bahçe uyumlu olarak ilişkilendirilmiştir.

Ataç Evi

Ataç Evi

Tadilat ve Dekorasyon İşleri / 1999

Kemer Country de site içinde yapılmış olan villanın iç tadilatı ve dekorasyonu için kullanıcının istekleri doğrultusunda mekanlar çözülmüştür. Zeminde 60 x 60 ebatta ve hazırlanan traverten kaplamalar ve ahşap parke ile birlikte kullanımı mekanlarda daha ferah bir etki yaratırken geniş dönüş kavisine sahip merdivenlerde kullanılan ferforje detaylarda katlar arasında etkileyici bir bütünlük sağlanmıştır.
Bermek Evi

Bermek Evi

Proje ve İnşaat Uygulaması / 1995

İstanbul Levent’te yer alan villa, parsel üzerinde yer alan eski Levent evi yıkılarak yeni imar durumuna göre yeniden inşa edilmiştir. Zemin katta oldukça geniş m² de açık mutfak olarak düzenlenen bölüm, bahçeye açılan yaşama alanı ile kış bahçesi, şehrin yoğun gürültüsünden uzak yeşillikler içinde doğayı kucaklamaktadır.
Borçbakan Evi

Borçbakan Evi

Proje ve İnşaat Uygulaması / 1995

Aynı kullanıcılara ait Levent’te bitişik olarak yer alan villalardan biri “müzikevi” olarak düzenlenmiştir. Yaşam alanı, hacim akustiği kriterlerine uygun elemanlar kullanılarak dizayn edilirken yapısal yolla komşu villaya müziğin gürültü olarak yansımasını engellemek üzere de önlemler alınmıştır. Bahçe peyzajında ise iki villanın bahçesi ortak kullanımı ile oldukça büyümüş, böylelikle bahçenin bir bölümü yüzme havuzu olarak kullanılırken diğer bölümde ise geniş yeşil doku ile bütünlük sağlanmıştır. Müzik Evi’nin ahşap kaplı terası güneşlenme için kullanılmaktadır. Ayrıca, kandıra taşı kullanılarak oluşturulan duvarların dokusu, duvar önünde yoğun olarak kullanılan ortancalar ile renkli bir atmosfer oluşturmaktadır.
Molu Evi

Molu Evi

Uygulama Projesi / 1995

Beylerbeyi’nde çam ağaçların bulunduğu geniş bahçe içinde yer alan, yaşam tarzları ve tercihleri benzer iki kardeşin paylaştığı boğaz manzaralı konut, çatı ve bahçe dubleksi olarak düzenlenmiştir. Tasarımda ayrıca villanın cephesinde kullanılan elemanların proporsiyonu, kat silmesi, pencere üstünde yer alan taç, söve detayları, saçak elemanı ve ferforje balkon korkulukları ile eski evlerin de yer aldığı çevreye uyum içinde klasik öğeleri olabildiğince sade çizgilerle ifade etme isteği titiz bir çalışmayı gerektirmiştir.
Soytürk Evi

Soytürk Evi

Proje ve İnşaat Uygulaması / 1994

Koşuyolu’nda yer alan konutu tasarlarken farklı kotlardaki bahçe düzeni, bu projenin başlangıç noktası olmuştur. Ara kotta oluşturulan köprülü geçiş ile binaya giriş sağlanırken alt ve üst bahçenin farklı kottları arasındaki bağlantı, yumuşak şevler oluşturularak, bitkilerin uygun peyzajı ile de kotlar arasında kısa mesafedeki keskin düşüş kamufle edilmiştir. Üst bahçe, mutfak ve salonun ilişkili kullanım isteği nedeniyle yatak odaları alt kota yerleştirilmiştir. Salon ile piyano ve kütüphanenin de yeraldığı çalışma bölümünün, oluşturulan galeri yardımıyla ilişkilendirilmesi ile iki farklı kot arasında bütünlük oluşmuş, elde edilen yükseklik ile de mekanın daha ferah olarak algılanmasını sağlanmıştır. Salonda yer alan çıkma, oturma grubu için farklı bir yerleşim sağlarken, cephede ise özellikli bir dinamiği vurgulama imkanı vermiştir.
Ulsoy Evi

Ulsoy Evi

Proje ve İnşaat Uygulaması / 1991

İstanbul Etiler’de yer alan villa, parsel üzerinde yer alan eski bina yıkılarak yeni imar durumuna uygun olarak tasarlanmış ve yeniden inşa edilmişlir. Aile’nin isteği üzerine çatı suiti baba için hazırlanmış orta kat bir çocuk, zemin kat bir çocuk ve bodrum katta da aileyi biraraya getirebilecek hobi mekanları oluşturulmuştur. Bahçedeki yüzme havuzu da aile için kent içinde dinlenme olanağı sağlamaktadır.
Cimes Genel Müdürlük Binası

Cimes Genel Müdürlük Binası

Tadilat Projesi ve Uygulaması / 1999

Levent'te yer alan 430 m² alana sahip Cimes Genel Müdürlük Binası için yenileme projesi geliştirilmiş ve projeye uygun olarak uygulanmıştır.
Tolga İnşaat A.Ş. Genel Müdürlük Binası

Tolga İnşaat A.Ş. Genel Müdürlük Binası

Tadilat Projesi ve Uygulaması / 1996

Tolga İnşaat A.Ş'nin Şişli, Okmeydanı'nda daha önce konut olarak planlanmış olan ofisi, çalışma fonksiyonu ve kurum kimliğine uygun olarak yeniden düzenlenmiş, cephe değişikliğini de kapsayan komple tadilat ve ofis tefriş ve dekorasyonu yapılmıştır. Şirket yöneticisi tarafından kullanılan çatı bölümü galeri yardımı ile alt çalışma birimlerine bağlanmış, çatıdan alınan doğal ışık yardımı ve mekanda kullanılan doğal malzemelerin dokusu ile oldukça rahat ve sıcak bir atmosfer sağlanmaya çalışılmıştır.
Ceta A.Ş. Genel Müdürlük Binası

Ceta A.Ş. Genel Müdürlük Binası

Proje, İnşaat ve Dekorasyon Uygulaması / 1993

Ceta A.Ş. Genel Merkezi Levent’te 530 m²'de 1992 yılında, komple inşaat, dekorasyon, ofis tefrişi ve bahçe peyzajı ile anahtar teslimi olarak gerçekleştirilmiştir. Yalın ama farklı bir tarzın hakim olduğu dekorasyonda idari kadroda görevli olan firma ortaklarına ait bölümler, çalışma yöntem ve özel zevkleri düşünülerek, kişilikli, kullanıcıya özel mekanlar alarak tasarlanmıştır. Bu bağlamda çatı katında yer alan bölümde, şöminesi, müzik dinleme köşesi ile ofisin daha rahat kullanımı amaçlanmış kullanılan malzeme ve renk paletiyle, yoğun çalışma ortamında dinlendirici öğeler öne çıkarılmıştır.
Türkiye Spor Yazarları Derneği İlave İdari Binası

Türkiye Spor Yazarları Derneği İlave İdari Binası

Dekorasyon ve Proje Uygulaması / 1993

Levent'te bulunan Türkiye Spor Yazarları Derneği'ne ait 65 m² alana sahip ilave idari binası için dekorasyon projesi hazırlanmış ve projeye uygun oalrak uygulanmıştır.
Emlak Bankası Beyoğlu Şubesi

Emlak Bankası Beyoğlu Şubesi

Tadilat ve Dekorasyon İşleri / 1992

İstiklal Caddesi'nin tarihi ve özgün dokusu içinde yer alan Emlak Bankası Beyoğlu Şubesi’nin çevreye aykırı görüntüsü, uygun cephe elemanları seçimi, malzeme ve detaylar kullanarak diğer binalarla uyum sağlayacak özellikte yenilenmiş, 1200 m²'ye yerleşen şubenin tadilat ve dekorasyonu Pro-Plan tarafından 1992 yılında yapılmıştır.
Ceta A.Ş. Atölye ve Ofis Kompleksi

Ceta A.Ş. Atölye ve Ofis Kompleksi

Proje ve Uygulama Danışmanlık Hizmetleri / 1992

Büyükçekmece'de yer alan 12000 m² alana sahip Ceta A.Ş. için projenedirme çalışması yapılmış, projeye uygun olarak uygulaması tamamlanmıştır. 1994 ve 1997 yıllarında ikinci ve üçüncü kısım inşaat çalışmaları tamamlanmıştır.
Rifle Genel Müdürlük Binası

Rifle Genel Müdürlük Binası

Dekorasyon İşleri / 1989

Levent'te yer alan Rifle Genel Müdürlük Binası için dekorasyon projesi hazırlanmıştır.
Diğer Projeler

Diğer Projeler

1987 - 2003 Yıllarına Ait Projeler

2003

Tapan evi Tadilatı, Kalender, Tadilat uygulaması

2001

Bilfotek Genel Müd., Levent, Tadilat ve Dekorasyon İşleri(350 m²)

1999

TSYD, Levent, Genel Müdürlük Ek Bina İnşaatı ( 70 m²)

TSYD, Levent, Ana Bina Tadilat ve Dekorasyon İşleri (100 m²)

1999

Yakup İçgören Evi, Çekmeköy, VillaTadilat Projesi ve İnşaat Uygulaması ( 380 m²)

1997

Yavuz Orhon Evi, Gayrettepe, Konut Tadilat Proje ve Uygulaması ( 150 m²)

Karçimsa A.Ş., Karabük, İdari Bina Mimari Projesi ( 1800 m²)

Ekur İnşaat, Esentepe, Gürültü Kontrol Projesi

Haldun Özbek Evi, Şile, VillaTadilat Projesi ve İnşaat Uygulaması ( 400 m²)

Dr. Baki Çokneşeli, Şile, VillaTadilat Projesi ve İnşaat Uygulaması ( 350 m²)

1996

Dr. Par Evi, Çengelköy, Konut Tadilat Proje ve Uygulaması ( 100 m²)

1995

Akçimento A.Ş., Fabrika ve İlave Bina İnşaatlarının Projelendirilmesi ve Kontrolluk Hizmetleri (650 m²)

Ergür Evi, Tarabya, VillaTadilat Projesi ve İnşaat Uygulaması ( 150 m²)

Dr. Özkan Evi,Çekmeköy, VillaTadilat Projesi ve İnşaat Uygulaması ( 225 m²)

Tarihi Darüşafaka Binası Rölevesi, T.C. Ziraat Bankası adına İTÜ Mimarlık Restorasyon ve Fotogrametri

Türkiye Spor Yazarları Derneği, Levent, Lokalin Spor Bölümlerinde Proje ve Uygulama İşleri,

Guerbet A.Ş., Dikilitaş, Genel Müd. Dekorasyon Proje ve Uygulaması

1994

Hema Makina A.Ş., Dekorasyon Proje ve Uygulaması ( 480 m²)

Guerbet A.Ş., Dekorasyon Proje ve Uygulaması ( 240 m²)

Dr. Karahasan Evi, Konut Dekorasyon Proje ve Uygulaması ( 110 m²)

Camel (Çarşı Mağ. Standı) Proje ve Kontrolluk ( 20 m²)

1993

Ceta A.Ş. Genel Müdürlük Binası, 1.Levent, Proje, İnşaat ve Dekorasyon Uygulaması (530 m²)

Uzman Evi, Çiftehavuzlar, Konut Dekorasyon Projesi ve Uygulaması (160 m2)

Türkiye Spor Yazarları Derneği, Akatlar, İlave İdari Bina Dekorasyon Proje ve Uygulaması (65 m²)

1991

Göğüş Evi, Ulus, Konut Dekorasyon Projesi ve Uygulaması ( 180 m²)

Akçimento A.Ş., Büyükçekmece, Fabrika ve İlave Bina İnşaatlarının

Muratoğlu Evi, Çengelköy, Villa Projesi ve İnşaat Uygulaması ( 500 m²)

Sönmez Consulting, Balmumcu, Ofis Dekorasyon Projesi ve Uygulaması ( 115 m²)

Tecmen Evi, Etiler, Villa Projesi ( 550 m²)

Emlak Bankası G.Müd Lojman Dekorasyonu, Konut Dekorasyon Projesi ve Uygulaması (200m²)

Özbek Evi, Levent, Konut Dekorasyon Projesi ve Uygulaması ( 240 m²)

1990

Sagra A.Ş., Merter, Depo ve Ofis Dekorasyon Projesi ve Uygulaması ( 250 m²)

Sagra A.Ş., Genel Müdürlük Ofis Dekorasyon Projesi ve Uygulaması ( 800 m²)

Menteş Aziz Bürosu, Mecidiyeköy, Ofis Dekorasyon Projesi ve Uygulaması ( 300 m²)

Akgül Evi, Ulus, Konut Dekorasyon Projesi ve Uygulaması ( 110 m²)

Birol Evi, Göztepe, Konut Dekorasyon Projesi ve Uygulaması ( 145 m²)

Kurdakul Evi, Çatalca, Çiftlik Evi Projesi ( 135 m²)

1989

Borçbakan Evi, 1.Levent, Villa Projesi ve İnşaat Uygulaması ( 380 m²)

Gimeks A.Ş., 1. Levent, Ofis Dekorasyon Projesi ve Uygulaması ( 235 m²)

Damaş A.Ş., Nişantaşı, Ofis Dekorasyon Projesi ve Uygulaması ( 150 m²)

Konfeta A.Ş., Çağlayan, Ofis Dekorasyon Projesi ve Uygulaması ( 100 m²)

1988

Oralitsa, Kartal, Fabrika Projesi ( 2500 m²)

1987

Alkan Apartmanı, Mersin, Mimari Proje ( 500 m²)

Ay Tekstil Ltd., Şişli, Ofis Dekorasyon Projesi ve Uygulaması ( 110 m²)