HAKKIMIZDA

1987 yılında kurulmuş olan Şirketimiz, Mimarlık ve Mühendislik alanlarında hizmet vermektedir. Pro-Plan Ltd. Şti. kuruluşundan bu güne kadar “Akustik ve Titreşim” konularında geliştirdiği teorik ve uygulamalı bilgi birikimi ve sağladığı hizmet kalitesi ile sektörde müşterileri için “çözüm ortağı” olarak akla gelen ilk firma olmuştur.

Şirketimizde, uluslararası düzeyde bilgi ve tecrübe birikimi olan mühendisler ve mimarlar görev almaktadır. Çözüm ortaklarımızın memnuniyeti şirketimizin önceliğidir. Gerektiğinde İTÜ Arı Teknokent’te kurulu kardeş şirketimiz aracılığı ile üniversitelerimizden de destek alabilmekteyiz. Ses ve titreşim odaklı mühendislik/mimarlık faaliyetlerimizi güncel cihazlar, ölçüm donanımı ve yazılımları ile desteklemekteyiz.

Akustik ve titreşim alanında yurtdışında en saygın firmalar ile işbirliği yaparak yürüttüğümüz faaliyetleri üç ana grupta toplayabiliriz.

1. Akustik ve Titreşim Ölçüm Sistemleri Grubu

Endüstride karşılaşılan her türlü ses ve titreşim ölçüm sorunları için donanım ve yazılım desteği sağlayan şirketimiz bu konuda yaklaşık otuz yıldır müşterilerine anahtar teslim çözümler sunmaktadır. Her türlü karmaşık ve özel çözüm gerektiren problemlerde sahip olduğumuz geniş deneyim ve bilgi birikimi ile müşteri beklentilerini karşılama yeteneğine sahibiz. Pro-Plan Ltd. Şti. yurtdışında konusunda lider konumda olan

  • • Brüel & Kjær Sound and Vibration A/S, Danimarka
  • • Softnoise Gmbh, Almanya

firmalarının Türkiye temsilciliğini sürdürmektedir.

2. Makinalarda Erken Uyarı ve Arıza Tanılama Sistemleri Grubu

Şirketimiz, işletmelerde kullanılan dönel makinalarda titreşimlerinin izlenmesi ve olası arızaların önceden belirlenebilmesi için arıza tanılama tekniklerini kullanarak uyarı veren ölçüm donanım ve yazılımlarını sağlamaktadır. Özellikle termik ve hidroelektrik enerji santralları ile kesintisiz çalışan fabrikalarda kullanılan kritik makinalarda sürekli izleme sistemlerinin kullanılması bu makinaların güvenli ve beklenmedik arızalar oluşmadan çalışmasını sağlayarak üretim verimliliğinde önemli artışlar sağlamaktadır. Bu alanda anahtar teslimi uygulamalar yapmaktayız ve bugün ülkemizde elektrik üreten birçok kuvvet santralinde Brüel & Kjær Vibro Titreşim İzleme ve Arıza Tanılama Sistemleri tarafımızca kurulmuş ve işletmelerde başarı ile hizmet vermektedir.

Pro-Plan Ltd. Şti. bu alanda yurtdışında önder konumda olan

  • • Brüel & Kjær Vibro, Danimarka
  • • Hamar Lazer, A.B.D.

firmalarının Türkiye temsilciliğini sürdürmektedir.

3. Mimari Akustik ve Endüstriyel Akustik Grubu

İnşaat sektöründe; yüksek kaliteli binalarda inşaat aşamasında alınacak akustik önlemler ile bina içinde sessiz ve optimum akustik kaliteye sahip mekanlar yaratmak mümkündür. Mimari akustik grubumuz danışmanlık hizmetlerini; her türlü mimari akustik ölçümleri yapabilecek donanım ve yazılım olanaklarıyla destekleyerek yürütecek bilgi ve deneyime sahiptir. Konser ve konferans salonlarının tasarım aşaması veya sonrasında, akustik modellemesini yaparak çeşitli simülasyonları gerçekleştirebilmekte ve tasarım önerileri geliştirebilmektedir.

Bu alanda yurtdışıda işbirliği yaptığımız firmalar aşağıda verilmiştir.

  • • ODEON, Danimarka
  • • Vicoustic, Portekiz

Pro-Plan Ltd. Şti. endüstriyel akustik alanında tam ve yarı yankısız odalar, çınlanım odaları, özel ölçüm kabinlerini istenen tüm ölçüm ekipmanını da sağlayarak anahtar teslimi üretebilme yeteneğine sahiptir. Ayrıca firmamız gürültü kontrolü problemlerinde özel çözümler geliştirmede ve uygulamada otuz yıllık deneyime sahiptir.

Bu alanda işbirliği yaptığımız firmalar aşağıda sıralanmıştır.

  • • Kinetics Noise Control, A.B.D.

Çözüm Üreten Anlayışımız

Yurtdışında işbirliği yaptığımız firmalar aracılığı ile ülkemizde karşılaştığımız problemlerin çözümünde tüm dünyadaki benzer çözüm örneklerinden yararlanma olanağına sahibiz. Birçok ilk uygulamayı ülkemizde gerçekleştirmiş bir firmayız.

Düzenlediğimiz eğitim seminerleri ve akademik dünyanın görüşlerine verdiğimiz önemle “akustik ve titreşim” konularının koruyucu bakımdan, bireylerin ve toplumların yaşam kalitesini yükseltmeye kadar uzanan geniş yelpazedeki hizmet alanına katkıda bulunuyoruz.

Müşterilerimizin bizi tercih etmesinde en büyük neden olan “çözüm sağlayan” firma olma özelliğimizi hizmet verdiğimiz tüm dallarda korumayı amaç edindik. Beraber iş yaptığımız firmaların yanında yer alarak verimli, kaliteli ve uzun vadeli sonuçlara odaklı adımlar atmayı benimsiyor ve bu bilinçle hizmet veriyoruz.