About Pro-Plan EN
70 yılı aşkın bir süredir akustik ve titreşim ölçüm ekipmanları üreten uluslararası bir firmadır. Brüel & Kjær, alanının ilklerinden olup, sensörlerden analiz sistemlerine varıncaya kadar akustik ve titreşim ölçümü için gerekli tüm yazılım ve donanımı sağlayabilecek bir ürün yelpazesine sahiptir.
Brüel & Kjær Vibro, sanayi tesisleri için titreşim ölçümüne dayalı erken uyarıcı bakım çözümleri üreten Avrupa'nın önde gelen firmalarındandır. Sürekli veya aralıklı alınan ölçümlerin takip edilerek yorumlanması ile beklenmeyen duruşların önüne geçilerek üretim sürekliliği sağlanır, bakım maliyetleri düşer.

Çevresel gürültü ve titreşim izleme sistemleri konusunda çözümler üreten bir firmadır. Havaalanları, şantiyeler, madenler, şehir merkezleri gibi yerlerde gürültü ve titreşimin sürekli izlenmesini ve kontrol altında tutulmasını sağlayan donanım ve yazılım ürünleri ile sektörünün önde gelen çözüm ortaklarındandır.

Makinaların arıza duruşlarının yaklaşık yarısının kaplin ayarsızlığı nedeniyle gerçekleştiği bilinmektedir.

Fixturlaser lazerli kaplin ayar chazları ile, birbirleriyle akuple çalışan makinaların moment iletimini olumsuz yönde etkileyen paralel ve açısal kaçıklıklar saptanabilir ve yerinde giderilebilir.

ODEON yazılımı, yapıların akustiğini simüle eder. Hacim akustiği, hacim içerisindeki yüzeylerin geometrisi ve yutuculuk – yansıtıcılık – saçıcılık özelliklerinden hesaplanabilir, görsel olarak sunulabilir ve dinlenebilir.
Endüstriyel gürültü kontrolü konusunda uzmanlaşmış bir Alman firmasıdır. G+H SCHALLSCHUTZ, ses ve titreşim yalıtımı konusunda absorberler, paneller, akustik kapı ve pencereler, kabinler, sessiz oda, çınlama odaları, susturucular, titreşim takozları üretmektedir.
Kinetics Noise Control, 1958 yılında, mühendislik uygulamalarının ses ve titreşim kontrolü konularına yönelmesi ile birlikte , yenilikçi bir döşeme yalıtımı sisteminin temelini atarak, önceden sıkıştırılmış, kalıp fiberglass levha izolatörlerinin gelişimine öncülük etmiştir.
Optical Measurement Systems (OMS) lazer tabanlı teknolojiler geliştiren, yüksek doğruluk ve esnekliğe sahip temassız titreşim ölçüm cihazlarını uygun fiyatlara sunan deneyimli bir firmadır.
Estetik ve teknik ihtiyaçları karşılayan yenilikçi ürünleri ile Vicoustic firması, akustik düzenleme ve yalıtım konularında, hi-fi odalarından stüdyolara, konferans salonlarından restoranlara bir çok mekanın akustik projelendirilmesinde tercih edilmektedir.
DGMR firması gürültü, iş sağlığı ve çevre konularında hizmet vermenin yanısıra, bu alanlarda standart veya spesifik problemleri çözmeye yönelik hazırlanmış özel yazılımları ile 1980'den beri uluslararası bir üne sahiptir.
LogiSon® Acoustic Network, işyerlerinde konuşma mahremiyetini arttırarak ofis içi gürültülerden kaynaklanan dikkat dağınıklığını azaltan, çalışanların konfor ve verimliliğini arttıran bir elektronik gürültü maskeleme sistemi ağıdır. Sistem, aynı zamanda anons ve müzik yayını için de kullanılabilmektedir.
Alman firması NCTE yüksek teknolojiye sahip temassız tork sensörleri üretmektedir. Standart tork sensörlerinin yanısıra firma, otomotiv başta olmak üzere birçok sektöre özel çözümler geliştirmektedir.